вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty drewniane prędko się psują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji płotów z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий